Parlamenti és kormányzati munka előzetes előkészítése
Magyarországon az állam 4 nagy tételre költi el az állami bevételek nagy részét: az egészségügyre, az oktatásra, a nyugdíjakra és az államadósság kamatainak kifizetésére. Úgyhogy kiemelten foglalkozunk ezekkel a témákkal.
Egészségügy témaköre
Az első hat videó leírt anyaga, ami a képernyőn a háttérben fut -> Az egészségügy önkormányzatisága
Kórházak száma és az átmenet levezénylése:
Fizetésemelés, létszámnövelés, egynapos műtétekre tömeges áttérés a modern ellátásért:
Ez a videó nem érinti közvetlenül az egészségügyet, ez a társadalomnak figyelmeztetés, hogy ha így folytatják az önpusztítást, akkor sosem lesz igazán jó egészségügyünk, mert a saját dohányzásuk/alkoholfogyasztásuk ellen mindenki önmaga tud tenni:
Egészséges életmód második fele, jogi pontosítások pl: egészségügy önkormányzatisággal megválasztott vezetőjének pontos jogköre:
Jogszabályok pontosítása, egészségügy önkormányzatiságának részletei, egészségügyi pénztár és a mentők önkormányzatisága, pszichiátria reformja:
Az előző 6 adás még pár kérdést nyitva hagyott, ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához gyűlt össze elegendő szakvélemény és adat. Témaköreink: egynapos műtétek, robotok beszerzése konkrét árakkal, fertőzésveszély elkerülése az ellátásban és a zöldenergia bevételre váltása:
A fenti műsor leírt verziója kibővítve több adattal és képekkel -> 2. köre az előkészítésnek – egynapos műtétek, robotok, NEAK-OEP ösztönzők, fertőzésveszély, zöldenergia
Az egészségügy átalakításának összefoglalása, az átalakítás menetrendje:
A fenti műsor leírt verziója -> Egészségügy átalakításának menetrendje
.
.
.
.
Oktatás témaköre
A hazai oktatás problémáinak felsorolásáról a 2. rész:
A hazai oktatás problémáinak felsorolásáról a 3. rész:
.
.
Felsőoktatás reformja
Átfogó problémák és ezekre az átfogó megoldások
Felsőoktatás reformja 2. videó:
.
Az általános iskolák és középiskolák reformja majd később jön. Ott a tananyag átalakítása következik, hogy végre használható, korszerű tananyag legyen. Továbbá modernizáció lesz a másik változtatás a hétköznapokban. A harmadik, pedig a munkavállalók helyzetének módosítása: lényegesen magasabb fizetések, könnyebb elbocsáthatóság. Mellette a bölcsődék és óvodák reformja, ott csak a munkavállalókat érintő részben lesz nagyobb változás.
.
.
.
.
Vidékfejlesztés témaköre
Természetesen az egészségügy és az oktatás színvonalának javulása is fejleszti a vidéket, de vannak módszerek, amik külön a vidék fejlesztésére vannak specializálva. Alábbi videókban ezekkel a módszerekkel foglalkozunk.
Vidékfejlesztését előkészítő videó témakörei: először is a hazai vidék helyzete, nyomorgó térségek, alapvető adatok, a rendszerváltás összeomlásának következményei, sikertelen támogatási módszerek, közfoglalkoztatás problémái és a nyomorból kivezető útra lépés: milyen vállalkozási lehetőségeket érdemes támogatni vidéken a nyomor felszámolásához
Városfejlesztés témaköre
Jan Gehl – Élhető városok című könyvét megnéztük, hogyan lehet a magyarországi helyzetre fordítani, tehát hogyan lehet élhetőbbé tenni városainkat, hogyan lehet egy város emberbarát.
1. videó tartalma: autósszemszög feladása, helyette a fenntartható közlekedési formák elősegítése: kerékpároknak és a gyalogosoknak több hely, erősebb tömegközlekedés. Mai modern város fogalma: a környezet védelmére berendezkedett város kialakítása. Utcák forgalmának átalakítása. Szegényeknek kedvező közlekedés.
2. videó tartalma: sétálóutcák számának növelése, autó-mentes terek kialakítása Pesten, kétszintes bekamerázott kerékpártárolók létrehozása. Központi helyeken munkahelyek létrehozása, városban mesterséges kis patak mellette kiülős teraszok. Városokban zöld terület maximalizálása. Ember-barát utcatervezés, ember-barát tértervezés:
3. videó tartalma: köztereknél magyarországi rossz példák, azok átalakítása. Közösségi termőkertek.
4. videó tartalma: Duna-part megfelelő felhasználása. Autósoktól elvesszük a leglényegesebb pesti utcákat, ezeket megkapják a gyalogosok, a kerékpárosok és a tömegközlekedés. Hogyan lehet egy várost biztonságossá tenni. Télen is működőképes városi élet kiépítése. Erről a videó linkje:
Azért nem jelenik meg a videókép, csak egy link, mert a sok videóképtől lelassult az oldal betöltése.
5. videó tartalma: akadálymentesítés a városok utcáin, terein.
8. videó tartalma: művészet a városokban, városi élet vizsgálata. Gettó környékek felszámolása, példa a nyolcadik kerületi gettó 1990 utáni megszüntetése. Bűncselekmények száma a budapesti kerületekben. Bűncselekmények száma az ország más városaiban: top 10 legbiztonságosabb település.
.
9. videó tartalma: Budapest szegényebb kerületeinek fejlesztése. Az ország szegény térségeinek központi településein fejlesztések (Miskolc, Szeged, Debrecen, Nyíregyháza stb.). Mivel több lehetőség lesz a bicikli használatára, ezért városi és vidéki szegények között kerékpárokat osztunk ki. Passzív társasházak építése keretében minimum 100,000 passzívlakást építünk a szegényeknek.
https://www.youtube.com/watch?v=0mdMpBNyHl8&t
.
Turizmus és vendéglátás reformjának témaköre
Magyarországon 400,000 embert foglalkoztat a turizmus. Évente Magyarországra több mint 8 millió turista érkezett (a világpánik előtt). De a turisztikai ágazat olyan rosszul van menedzselve, hogy még ez a 400 ezer fő is alig tud belőle megélni (évente 8 millió turista mellett is). Tehát a cél a jobb menedzsment.
Első videó tartalma: legfontosabb adatok ismertetése, Budapesten egy átlagos turista napja és pénzköltése, országimázs modernizálása, rasszizmus letörése és a Budapesten belüli utazás:
Második videó tartalma: turisták reklámokkal útbaigazítása, egységes szakma kiépítése, szakma gondjai. A turisztikai és vendéglátási szakma közösen országos szinten önkormányzatiságot kap: megválaszthatják a velük foglalkozó hivatal tagjait. Adócsalás visszaszorítása, turisztikai szakma oktatásának megváltoztatása, együttműködés más szakmákkal és a turizmus régiónkénti adatai a műsor témái:
Harmadik videó tartalma: gasztronómia szükséges változása, turizmus kiterjesztése Pest szegényebb kerületeire, szórakozóhelyek reformja, magyarországi turizmus nemzetközi összehasonlításban. EU-s támogatások: az üzleti élet káosza.
Ha addig elbontják ezeket az épületeket, akkor a Kádár villát rekonstruáljuk, a Castro-villa helyett viszont egy igazi kubai hacienda kerül kialakításra. Ezekben a tervezettnek megfelelően helyezzük el a két múzeumot. A hotelt kisebb kivitelben, rekonstruálva újraépítjük.
A helyszín Aliga vagy annak a közvetlen környéke lesz. Mert a történelem, az történelem, a turisztikai bevétel pedig turisztikai bevétel.
.
.
.
.